Značky a pivá

4. ročník medzinárodného festivalu ohňostrojov Ľudia pomáhajú ľuďom

Domáca klasika

Zlatý Bažant 12 % tankové

12 % pivo Zlatý Bažant je ležiak plzenského typu. Je charakteristické jemnou chmeľovou arómou a stredne silnou horkosťou. Plná chuť a primeraná rezkosť ho zaraďujú medzi najobľúbenejšie pivá na Slovensku. Zlatý Bažant 12 % z tanku si zachováva rovnakú chuť a kvalitu akoby ste ho ochutnali priamo v pivovare.

Zlatý Bažant '73

Je svetlý dvanásťstupňový ležiak s obsahom alkoholu 4,5 %. Vyrába sa metódou dekokčného rmutovania na dva rmuty s použitím jačmenného sladu z vlastnej sladovne, žateckého chmeľu a špeciálnych kvasiniek. Jeho prednosťou je extra dlhé, až 6-týždňové varenie. Vyznačuje sa príjemnou chmeľovou vôňou, vyváženou vyššou plnosťou chuti, zlatožltou farbou a príjemnou vyššou horkosťou, ktorá sa naplno rozvinie najmä po dopití a veľmi príjemne, stredne dlho doznieva. Zlatý Bažant 73 je výnimočný ležiak inšpirovaný najstarším zachovaným varným listom piva Zlatý Bažant zo 16. 4. 1973.

Zlatý Bažant Bohatšia 10 %

Zlatý Bažant Bohatšia Desiatka je svetlé pivo dostupné exkluzívne len ako čapované. Intenzívnejšiu, bohatšiu chuť má vďaka vyššej až 10,5 % stupňovitosti, 100 % sladu z hurbanovskej sladovne a dlhšiemu procesu výroby, pri ktorom dozrieva pri nízkej teplote rovnako dlho ako ležiaky. Obsah alkoholu aj napriek vyššej stupňovitosti zostáva nezmenený, vďaka čomu pôsobí Zlatý Bažant Bohatšia Desiatka ľahko, priam osviežujúco.

Zlatý Bažant 0,0 %

Je úplne bez alkoholu! Zlatý Bažant si tak môžete vychutnať pri šoférovaní, v práci, pri športe alebo kedykoľvek, keď je nevyhnutné udržať si triezvy úsudok. Navyše si vďaka 100 % hurbanovskému sladu zachováva svoju nezameniteľnú chuť ozajstné ho piva a je 100 % prírodné.

Zlatý Bažant Radler 0,0 % Citrón

Spojením piva Zlatý Bažant 0,0 % s osviežujúcou limonádou vznikol jedinečný radler – úlne bez alkoholu. Náznak pivnej horkosti, sviežosť citrónu a vôňa chmeľu z neho robia dokonalé osvieženie. Je vyrobený zo 100 % prírodných ingrediencií, bez konzervantov a umelých farbív.

Starobrno zelené

Zelené pivo vzniká spojením kvalitnej vody, jačmenného sladu vyrobeného z toho najlepšieho moravského jačmeňa a toho najakostnejšieho žateckého chmeľu. Pivo je varené tradičným spôsobom na 2 rmuty. Do mladinového kotla sa spolu s chmeľom v priebehu varenia pridáva aj bylinný výluh, ktorý vzniká lúhovaním niekoľko druhov bylín vrátane žihľavy v teplej vode. Vďaka tomuto spôsobu varenia má pivo plnú chuť a príjemnú horkosť. Svoju silu získava zelené pivo spodným kvasením trvajúcim osem dní. Dlhým zrením pri teplote 1 °C sa pivo chuťovo zaokrúhľuje a získava svoj typický buket a rezkosť. Posledným krokom pri výrobe Zeleného piva je pridanie likéru pod starostlivým dohľadom sládkov

Lišiak zo Sadu Jablko

Slovenský sajder Lišiak zo Sadu je osviežujúci alkoholický nápoj vyrobený kvasením prírodnej jablkovej šťavy. Lišiak zo Sadu Jablko je spojením sladších a kyslejších odrôd jabĺk, ktoré dávajú vyniknúť sviežej jablkovej chuti nápoja. Obsahuje 4,5 % alkoholu, najlepšie chutí vychladený na teplotu 4 – 5 °C a podávaný s plátkom citróna.

Vitaj v našom pivnom prístave!

Chceme sa s tebou podeliť o chuť našich dobrodružstiev, občerstviť ťa neznámym vetrom, čo napína plachty našej lode, na ktorej sme strávili toľko času, aby sme do nášho prístavu doniesli to najlepšie zo sveta. Je iba na tebe, či sa pridáš alebo nie. More nás naučilo nemať žiadne očakávania.

Craftové pivá

LAGUNITAS IPA

Toto je naša jedinečná verzia starého štýlu. Legendárna americká IPA, ktorá vznikla zo štýlu starého ako oceánske obchodné cesty veľkých lodí posledných storočí. Nemilosrdne chutný a voňavý ALE. Po jeho ochutnaní sa pravdepodobne budeš vznášať a keď sa vrátiš späť na loď, ďalšiu plavbu si vychutnáš uvoľnene a bez obmedzení.
Štýl – American IPA
Plato – 15
Alk. – 6,2%
IBU – 52

AFFLIGEM BLONDE

Pivo, ktoré so svojou 1000 ročnou tradíciou nepotrebuje dokazovať nič. Je výnimočné od svojho vzniku a navždy aj bude. Dúšok tradície a nezmenenej kvality sa k nám plaví v podobe Blonde verzie tohto majstrovského diela mníchov z kláštora Affligem s krédom – Šťastie v harmónii (Felix Concordia).
Štýl – Belgian Blond Ale (Blonde)
Plato – 16
Alk. – 6,7%

MORT SUBITE KRIEK LAMBIC

Život je krásne farebný, no musíš byť spontánny, aby si si to uvedomil a užil naplno. Je čas na ovocné pivo s charakterom a s množstvom čerstvých belgických višní a dôveryhodnou osviežujúcou chuťou Lambiku.
Štýl – Fruit Lambic
Plato – 10
Alk. – 4,0%

BRADÁČ Rainbow Warrior

Sú lode, ktoré majú jednoduché poslania. Rainbow warrior medzi ne nepatrí. Hrdo bráni dobré meno ležiakov v plných oceánoch pivného sveta. Hlási sa ku koreňom luxusnej chuti klasiky, ku ktorej pridáva chuť slobody a svojej jedinečnosti.
Štýl – Czech Pale Lager  
Plato – 12
Alk – 5,1%
IBU – 35

BRADÁČ Ocean Warrior

India pale lager ťa už po prvom dúšku presvedčí, že bojovať za to, v čo veríš, sa oplatí. Novodobý bojovník stavaný na to, aby s dostatočnou odvahou ukázal svetu, že aj ležiaky sa dajú posunúť do vôd neprebádaných. Kľudne si zmeria sily aj so zdanlivo silnejším partnerom.
Štýl – IPL  
Plato – 14
Alk. – 6,0%
IBU – 55

BRADÁČ Swallow No. 1

Lastovička, ktorá ukazuje nový smer. V chuti viac odmeraná ako výstredná IPA ti ponúka vyváženú horkosť zjemnenú tónmi tropického ovocia vrchne kvasených pív. Už po prvom dúšku zistíš, či nový vietor, ktorý prináša, napne plachty tvojej lode, aby si sa s nami vydal na novú cestu.
Štýl – IPA
Plato – 15
Alk. – 6,0%
IBU – 57

BRADÁČ ICE BREAKER

Ľadoborec s priateľským úsmevom nepozná „hejt“ a radšej prináša radosť do letných dní a večerov v podobe ľahšej verzie obľúbeného štýlu IPA. Príťažlivý sympaťák zaujme svojou aromatickou vôňou, ktorú získal pridaním tropických chmeľov a poskytne plné osvieženie.
Štýl – session IPA
Plato – 12
Alk. – 4,6%
IBU - 41

Zažite 3 festivaly na jednom mieste

Hudobný festival
Festival ohňostrojov
Gurmánsky festival

Generálny partner